Sześć komórek Motoroli opracowanych specjalnie na potrzeby chińskiego rynku

Motorola szturmuje chiński rynek elektroniczny. Amerykańska korporacja szykuje sześć smartfonów dedykowanych Państwu Środka. Premiera pierwszego ma się odbyć lada dzień.

Na rynku chińskim już się pojawiły dwa dedykowanemodele telefonów w zeszłym miesiącu i lada dzień pojawi się kolejny. Planujemy jeszcze cztery lub pięć modeli – powiedział wiceprzewodniczący mobilnego działu Motoroli podczas konferencji w Seulu. Motorola agresywnie odbija się od stagnacji, w której znajdowała się od dwóch lat, stawiając na system Google Android i smartfony. Nie ma zamiaru pomijać żadnego rynku i każdy traktować według jego charakterystyki. Warto dodać, że wspomniana konferencja dotyczyła telefonu opracowywanego specjalnie z myślą o koreańskim rynku: Motorola MOTOROI. Urządzenie to jest unowocześnioną wersją palmofonu MILESTONE – dysponuje lepszym aparatem fotograficznym i posiada więcej funkcji multimedialnych. MOTOROI trafi również na chiński rynek.

Motorola ma jeszcze w tym roku opracować 20 urządzeń dedykowanych azjatyckiemu rynkowi, po cztery-pięć na każdy kraj. Nie wszystkie mają wykorzystywać Androida – część z nich będzie oparta na Windows Mobile.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.