Testy na zwierzętach wykazały, że telefony komórkowe eliminują przyczyny choroby Alzheimera

Telefony komórkowe lekiem na Alzheimera

Telefony komórkowe nie tylko szkodzą – mogą wręcz pomóc. Tak przynajmniej uważają amerykańscy naukowcy, którzy dowiedli, że intensywne korzystanie z komórki hamuje rozwój Alzheimera.

Zmodyfikowaną genetycznie grupę myszy laboratoryjnych w sposób, by nabawiły się Alzheimera, traktowano przez dziewięć miesięcy promieniowaniem elektromagnetycznym identycznym do tego, które emitują telefony komórkowe. Gryzonie były naświetlane tylko dwie godziny dziennie, by jak najdokładniej symulować wykorzystanie telefonu przez człowieka. Jak się okazało, promieniowanie zahamowało rozwój choroby – chore myszy miały tak samo dobre wyniki neurologiczne, jak te zainfekowane. U niektórych egzemplarzy Alzheimer nie tylko nie postępował, ale wręcz został całkowicie wyeliminowany.

Jak się okazuje, beta-amyloid, czyli białko charakterystyczne dla choroby Alzheimera, jest wrażliwe na promieniowanie charakterystyczne dla telefonów komórkowych. Naukowcy wkrótce rozpoczną testy na ludziach. Obecnie ponad 35 milionów osób cierpi na tę chorobę.

0
Źródło: TVN24.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.