Udział Skype’a w łącznym czasie trwania połączeń międzynarodowych wzrasta o 50%

Ostatnie dane opublikowane przez TeleGeography pokazują, że udział Skype w łącznym czasie trwania połączeń międzynarodowych wzrósł do 12%, co w porównaniu z zeszłorocznymi 8% oznacza wzrost o 50%.

Według raportu rocznego na temat globalnej telekomunikacji wolumen ruchu kierowanego przez Skype’a „rośnie w zdumiewającym tempie”. Jak czytamy w tym samym raporcie, Skype pozostaje największym dostawcą połączeń międzynarodowych na świecie, zdecydowanie dystansując konkurencję. Czas trwania połączeń między użytkownikami Skype’a wzrósł w 2009 o 21 miliardów minut, co oznacza fenomenalny wzrost o niemal 100%. Stefan Beckert, wiceprezes ds. strategii w TeleGeography stwierdził, że ostatecznym dowodem globalnej popularności Skype’a był dla niego moment, w którym zaczęła używa go nawet jego babcia.

W swojej prezentacji na konferencji eComm w Amsterdamie Sten Tamkivi przedstawił słuchaczom kulisy podboju przestrzeni rozmów międzynarodowych przez Skype’a, a także omówił przyczyny rosnącej wszechobecności Skype’a. Jeśli interesuje was wersja tekstowa, Skype Journal przygotował transkrypcję wystąpienia.

0
Źródło: Skype Limited
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.