Windows zbiera wpisane pojęcia i zapisuje je w Rejestrze jako dane binarne.

Usuwamy zbędne pozycje z paska wyszukiwania

Windows zapamiętuje frazy wpisywane przez nas do Eksploratora i wyświetla je jako podpowiedzi podczas wpisywania kolejnych. Z czasem lista może stać się bardzo nieprzejrzysta, dlatego chcielibyśmy częściowo lub całkowicie wykasować tę pamięć.

Istnieje kilka metod edycji pamięci wyszukiwania. Chcąc usunąć jedno pojęcie, wpisujemy je do momentu, w którym pojawi się ono (w całości) poniżej jako podpowiedź. Ustawiamy nad nim wskaźnik myszy, nie klikając na nim jednak, i naciskamy klawisz [Del]. Usuwanie w taki sposób wszystkich wpisów to robota w sam raz dla współczesnego Kopciuszka, dlatego lepiej skasować wszystkie wpisy naraz. Otwieramy Rejestr i rzechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USER

SoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerWordWheelQuery«. Po prawej stronie znajdują się pojedyncze zadania wyszukiwania zakodowane binarnie. Jeśli w przypadku zaznaczonej wartości użyjemy polecenia »Widok | Wyświetl dane binarne«, po prawej stronie odczytamy frazę.

Całą historię wyszukiwania wyczyścimy, zaznaczając i usuwając klucz »WordWheelQuery«. Po zamknięciu przez nas Rejestru Eksplorator uruchomi się i będzie miał czystą historię wyszukiwania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.