Verbatim Portable Hard Drive 500GB (47588) Executive

Portable Hard Drive Executive o oznaczeniu kodowym 47588 jest 2,5-calowym dyskiem zewnętrznym firmy Verbatim. Lekka, opływowa obudowa o nowoczesnym wzornictwie, kształtem przypomina modele wersji standard, w wersji Executive użyto jednak lepszych materiałów. Warto zauważyć, że diody LED na obudowie (w kolorze niebieskim), które sygnalizują pracę, są przyciemnione i ukryte na samych końcach boków dysku. Nie absorbują w ten sposób nadmiernie uwagi i nie rażą oczu w ciemnościach.
Verbatim Portable Hard Drive 500GB (47588) Executive

Wyniki wszyskich modeli zbliżone. Od średniej odstaje jedynie Seagate Replica.

Wyniki wszyskich modeli zbliżone. Od średniej odstaje jedynie Seagate Replica.

Wewnątrz pracuje dwutalerzowy dysk Toshiba MK5055GSX. Jego talerze wirują z prędkością 5400 obr./min, a pracę wspomaga bufor pamięci podręcznej o pojemności 8 MB. Jest to dysk wyposażony w czujnik antywstrząsowy co zabezpiecza dane przed ich utratą w razie upadku pracującego napędu. Dysk Verbatima podłączany jest do komputera przez złącze USB 2.0 (w komplecie dołączony jest kabel USB Y). Z pojemności 500 GB, po sformatowaniu do dyspozycji użytkownika pozostaje 465,76 GB przestrzeni użytkowej. Dysk jest lekki, waży tylko 160 g.

Najszybszy podczas odczytu jest Executive dzięki wykorzystaniu programuTurbo USB.

Najszybszy podczas odczytu jest Executive dzięki wykorzystaniu programu Turbo USB.

W testach wydajności, mierzonej programem HD Tach 3.0 osiągnął bardzo dobre wyniki: 18 ms. czas dostępu, średnie prędkości odczytu i zapisu danych były na poziomie: 37,7 i 34,4 MB/s. Model ten osiąga wyniki lepsze o kilka MB/s od przeciętnych dzięki aplikacji Turbo USB Speed. Podczas pomiaru rzeczywistego transferu plików stoperem, maksymalny odczyt wynosił 33,4 MB/s, a zapis 33,2 MB/s. W programie PCMark05 dysk uzyskał 3231 punktów w ocenie HDD Score. Podczas pomiaru głośności w komorze bezechowej generował maksymalny hałas rzędu 30,6 dB (0,7 sona). Zużywał niedużo energii – podczas odczytu tylko 2,4 W, a w trybie jałowym 1,5 W. Obudowa dysku nagrzewa się maks. do temperatury 32°C.

Najszybsze średnie transfery plików podczas zapisu oferują nośniki Verbatim 47588 i 47589.

Najszybsze średnie transfery plików podczas zapisu oferują nośniki Verbatim 47588 i 47589.

Do dysku dołączone jest oprogramowanie Nero Back It Up 4 Essentials(backup), Verbatim Sync (kontakty, kalendarz Win Mail, Outlook, synchronizacja plików), USB Turbo Speed (zwiększa prędkość odczytu/zapisu). Oprócz oprogramowania i wspomnianego kabla USB, nośnik wyposażono jeszcze w ochronny pokrowiec. Nośnik Verbatima jest szybki, nieźle wyposażony, zużywa niewiele energii.

Arek Uriasz