Więcej miejsca na dysku: usuwamy pliki Service Packa

Gdy instaluje się Service Pack 2, wolna przestrzeń na partycji systemowej kurczy się tak bardzo, że nie sposób tego przeoczyć. Jeśli nasz komputer dobrze działa po aktualizacji, możemy spokojnie skasować stare wersje – zawsze to kilkaset megabajtów do dyspozycji więcej.

Do usuwania Serivce Packa 1 służy narzędzie »vsp1lcn.exe«, znajdujące się w folderze »Windows | System32«. Jeśli jesteśmy już zalogowani na koncie użytkownika z uprawnieniami administratora, w polu wyszukiwania menu Start wpisujemy „polecenia” i na liście wyników klikamy »Wiersz poleceń«. Jeśli natomiast jesteśmy zalogowani tak, że nie mamy uprawnień administratora, otwieramy »Start | Wszystkie programy | Akcesoria«, prawym przyciskiem myszy klikamy »Wiersz polecenia« i w menu kontekstowym zaznaczamy »Uruchom jako administrator«. Potem musimy jeszcze autoryzować polecenie przez wybór konta użytkownika z uprawnieniami administratora i wpisanie właściwego hasła.

Za pomocą polecenia »cd« (change directory) przechodzimy do folderu »System32« w katalogu Windows. Następnie wpisujemy komendę:

vsp1cln.exe*/verbose

i zatwierdzamy zmiany. Vista jeszcze raz zwróci uwagę, że po wykonaniu polecenia nie będziemy mieli już możliwości odinstalowania Service Packa. Proces oczyszczania potrwa kilka minut.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.