Włączamy wyświetlanie przewijającego się tekstu w pasku statusu przeglądarki internetowej

Niektóre strony internetowe wyświetlają przewijany tekst w wierszu statusu. Problem tylko w tym, że IE 7 i 8 oraz Firefox w ogóle go nie pokazują.

Za wyświetlanie dynamicznego tekstu w Pasku statusu odpowiada JavaScript. W nowszych wersjach przeglądarek ta funkcja w ustawieniach standardowych jest wyłączona ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chcemy, aby na dolnym Pasku statusu wyświetlał się dynamiczny tekst, musimy włączyć odpowiednią opcję skryptu.

Internet Explorer:

Wybieramy polecenie »Narzędzia | Opcje internetowe« i przechodzimy do karty »Zabezpieczenia«, gdzie klikamy pozycję »Poziom niestandardowy«. W ustawieniach szukamy panelu »Obsługa skryptów«, a w nim opcji »Zezwalaj na aktualizację paska stanu przy użyciu skryptu«. Zmieniamy odpowiednią opcję na »Włącz« i zatwierdzamy to, naciskając »OK«. Ostrzeżenie kwitujemy, klikając »Tak«, i zamykamy otwarte okno kliknięciem na »Zastosuj« i »OK«.

Firefox:

W opensource’owej przeglądarce otwieramy »Narzędzia | Opcje« i klikamy ikonę »Treść«. Potem sprawdzamy, czy opcja »Włącz obsługę JavaScript« jest zaznaczona, i klikamy »Zaawansowane«. Obok aktywujemy opcję »Zmiana tekstu wyświetlanego na pasku stanu« i zamykamy otwarte okna, wciskając »OK«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.