Gry Blizzarda są nieśmiertelne - World of Warcraft jest wciąż udoskonalany

World of Warcraft łapie dilera narkotyków

Podejrzany diler narkotyków przebywa aktualnie w więzieniu, po tym jak policjanci wyśledzili go poprzez grę World of Warcraft.

Alfred Hightower (nie, to nie ten z Akademii Policyjnej, chyba…) uciekł ze Stanów Zjednoczonych, po tym jak został aresztowany za rozprowadzanie narkotyków w mieście Kokomo na przedmieściach Chicago. Miejscowy szeryf Matt Roberson powiedział agencji AFP, iż dowiedział się o tym, że Hightower jest zapalonym fanem gry World of Warcraft. Postanowił więc skontaktować się z firmą Blizzard Entertainment, twórcą i wydawcą tej popularnej gry.

Po kilku e-mailach, Blizzard przesłał informacje o przestępcy, w tym jego adres IP. Dzięki temu, Roberson był w stanie zlokalizować ukrywającego się mężczyznę, który przebywał wtedy w Ottawie, w Kanadzie. Następnie szeryf skontaktował się z lokalnymi policjantami, by ci aresztowali i deportowali Hightowera, któremu teraz grozi nawet 10 lat więzienia.

Blizzard nie poinformował, czy jest to pierwsza tego typu sprawa, w której gra World of Warcraft pozwoliła złapać przestępcę. Wiemy natomiast, że niedawno konsola Xbox 360 pomogła schwytać złodzieja.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.