Gry Blizzarda są nieśmiertelne - World of Warcraft jest wciąż udoskonalany

World of Warcraft łapie dilera narkotyków

Podejrzany diler narkotyków przebywa aktualnie w więzieniu, po tym jak policjanci wyśledzili go poprzez grę World of Warcraft.

Alfred Hightower (nie, to nie ten z Akademii Policyjnej, chyba…) uciekł ze Stanów Zjednoczonych, po tym jak został aresztowany za rozprowadzanie narkotyków w mieście Kokomo na przedmieściach Chicago. Miejscowy szeryf Matt Roberson powiedział agencji AFP, iż dowiedział się o tym, że Hightower jest zapalonym fanem gry World of Warcraft. Postanowił więc skontaktować się z firmą Blizzard Entertainment, twórcą i wydawcą tej popularnej gry.

Po kilku e-mailach, Blizzard przesłał informacje o przestępcy, w tym jego adres IP. Dzięki temu, Roberson był w stanie zlokalizować ukrywającego się mężczyznę, który przebywał wtedy w Ottawie, w Kanadzie. Następnie szeryf skontaktował się z lokalnymi policjantami, by ci aresztowali i deportowali Hightowera, któremu teraz grozi nawet 10 lat więzienia.

Blizzard nie poinformował, czy jest to pierwsza tego typu sprawa, w której gra World of Warcraft pozwoliła złapać przestępcę. Wiemy natomiast, że niedawno konsola Xbox 360 pomogła schwytać złodzieja.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.