Po 15 latach Jon von Tetzchner ustępuje z funkcji prezesa norweskiej firmy

Współtwórca i prezes Opera Software rezygnuje

Jon von Tetzchner żegna się z posadą prezesa firmy Opera Software, którą sprawował od 1995 roku - od początku istnienia jednej z popularniejszych przeglądarek internetowych.

Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki internetowej zarówno dla desktopów, jak i urządzeń mobilnych, zapowiada odejście ze stanowiska prezesa Jona von Tetzchnera, pełniącego tę funkcję już 15 lat. Na stanowisku zastąpi go dotychczasowy Dyrektor wykonawczy ds. handlu i reklamy (Chief Commercial Officer) – Lars Boilesen. Tetzchner będzie nadal współpracował z firmą, jednak jako strategiczny, choć niezależny konsultant.

Boilesen tymczasem może poszczycić się ponad 20-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w dużych firmach, jak Alcatel-Lucent czy Tandberg Data. Funkcję CCO w Opera Software pełni od stycznia ubiegłego roku.

– Jestem pod wrażeniem tego, co Opera osiągnęła pod przywództwem Jona – powiedział Boilesen. – Nasze cele na przyszłość to utrzymanie dotychczasowej strategii i dostarczenie najlepszej przeglądarki internetowej naszym użytkownikom – dodał.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.