Ta pozycja pozwala na wyłączenie irytującego sygnału dźwiękowego podczas przeszukiwania strony internetowej.

Wyszukiwanie w Firefoksie bez uciążliwych dźwięków

Firefox oferuje możliwość przeszukiwania aktywnych stron WWW za pomocą bezpośredniego wpisywania i oznaczania wyników kolorami. Jeśli wyszukiwanie nie przynosi rezultatu, program irytuje dokuczliwymi dźwiękami.

Sygnał można wyłączyć w zaawansowanych ustawieniach Firefoksa. W pasku adresu wpisujemy »about:config« i naciskamy [Enter]. Wyświetlone ostrzeżenie »Zachowam ostrożność, obiecuję« kwitujemy naciśnięciem »OK«. W polu »Filtr« wpisujemy słowo „typeahead”, aby ograniczyć wybór. Na liście szukamy teraz pozycji »accessibilty.typeaheadfind.enablesound« i podwójnym kliknięciem zmieniamy wyświetlaną wartość na »false«. Tym samym wyłączyliśmy sygnał dźwiękowy.

Możemy również zamiast dźwięku systemowego wykorzystać własny – użyjemy pliku WAV. W tym celu pierwsze ustawienie pozostawiamy bez zmian, a więc »true«, i dwukrotnie klikamy na pozycji »accessibility.typeaheadfind.sound.URL«. W polu znaków w pozycji »beep« wpisujemy teraz kompletną ścieżkę do wybranego pliku WAV. Zmiany zatwierdzamy, wciskając »OK«, i kończymy konfigurację.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.