Xerox Phaser 3100MFP/S

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z monochromatycznej drukarki laserowej i skanera CIS o rozdzielczości optycznej 600×600 dpi. Złącze PictBridge. Nie najwyższa jakość drukowania i kopiowania. Szybkie skanowanie, lecz wolne drukowanie. Brak sterownika TWAIN dla skanera. Wysokie koszty druku

Zobacz cały ranking:

Urządzenie wielofunkcyjne Xerox Phaser 3100MFP/S składa się z monochromatycznej drukarki laserową i skanera CIS o rozdzielczości 600×600 dpi. Ma stosunkowo małe wymiary i waży 11,6 kg razem z materiałami eksploatacyjnymi.

Skanowanie wstępne trwa krótko we wszystkich porównywanych urządzeniach.

Skanowanie wstępne trwa krótko we wszystkich porównywanych urządzeniach.

Od modelu Phaser 3100MFP/X różni się brakiem faksu i podajnika ADF. Złącze PictBridge umożliwia wydruk plików zapisanych na pamięci flash USB (pendrive). Nie jest dostępny sterownik TWAIN dla skanera, a jedynie uproszczony sterownik WIA.

Kopiowanie grafiki trwa długo w urządzeniu Xerox.

Kopiowanie grafiki trwa długo w urządzeniu Xerox.

Urządzenie nie jest zbyt szybkie. Co prawda szybkość skanowania jest wysoka, lecz drukowanie trwa długo. Przykładowo wydrukowanie 10 stron tekstu trwa ponad 50 s. Jakość kopii jest niska, a wydruków co najwyżej przeciętna. Na jednolitych powierzchniach wyraźnie widać zakłócenia. W trybie gotowości pobór mocy wynosi 12,4 W, natomiast w trybie uśpienia spada do 9,6 W, co wciąż jest dość dużą wartością.

Urządzenie Xerox drukuje wolno.

Urządzenie Xerox drukuje wolno.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 250 arkuszy, natomiast uniwersalny podajnik może pomieścić jedną kartkę lub kopertę. Pojemność odbiornika to skromne 50 arkuszy. Kaseta z tonerem i bęben są połączone. Wydajność startowego tonera to 1500 stron. Kasety o zwykłej wydajności wystarczają do drukowania 2200 str., można także nabyć toner o wydajności 4000 str., lecz jest stosunkowo drogi, co odbija się na kosztach druku.

Marek Grzybowski