Wyrażenia yahoo zwykle używa się w nieco milszym kontekście

Yahoo! popiera decyzję Google’a w sprawie Chin, staje się obiektem krytyki

Yahoo! w pełni poparło decyzję Google'a o likwidacji cenzury na terenie Chin, nawet kosztem rezygnacji z tego rynku. Partnerzy koncernu wyrazili swój sprzeciw.

Atak na Google’a przysporzył wyszukiwarkowemu gigantowi niespodziewanego sojusznika. Yahoo! wyraziło swoje pełne poparcie wobec stanowiska firmy z Moutain View, która chce znieść cenzurowanie Internetu na terenie Chin, nawet jeżeli oznaczałoby to koniec jej działalność na terenie tego kraju. Yahoo! zapowiedziało również, że przyjmie takie samo stanowisko, co Google.

Decyzja Yahoo! spotkała się z krytyką jednego z jej partnerów, spółki Alibaba Group, czyli jednej z największych e-handlowych i e-marketingowych platform na terenie Państwa Środka. Zdaniem Alibaby, tego typu działania są bardzo pochopne i zbędne, zwłaszcza, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, by rząd Chin był odpowiedzialny za cyberataki.

To nie jest pierwsze nieporozumienie pomiędzy Alibabą i Yahoo! – chińska platforma e-commerce niedawno przeniosła część swoich interesów z chińskiego oddziału amerykańskiego portalu do rodzimego Taobao.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.