YouTube wkrótce zaleje fala materiałów filmowych dostarczonych przez Time Warner

YouTube eksperymentuje z HTML5

YouTube wprowadza testowy odtwarzacz materiałów wideo, który obsługuje standard HTML5, niosący ze sobą wiele zmian w stosunku do poprzedniej wersji języka HTML4.

YouTube jest ostatnio niezwykle zajętą firmą – po wprowadzeniu opłat za oglądanie niektórych filmów – teraz przyszła pora na eksperyment z nowym standardem języka HTML5, który jest kontynuacją języka HTML4 i jego XML-owej odmiany – XHTML1. YouTube uruchamia testowy odtwarzacz wideo wspierający najnowszy webowy standard, który początkowo nie będzie obsługiwał jednak filmików z reklamami, napisami czy komentarzami.

Chętni testerzy muszą również pracować na przeglądarce internetowej, która wspiera zarówno wideo-tagi, jak również wideo kodowane z wykorzystaniem kodeka H.264. Filmów nie można oglądać również na pełnym ekranie. Ograniczenia te będą sukcesywnie znoszone, a nowe usprawnienia dodawane w nadchodzących miesiącach.

Aby wypróbować nowy odtwarzacz YouTube HTML5 użytkownicy przeglądarek Chrome, Safari 4 lub Internet Explorer (z wtyczką Chrome Frame), trzeba dołączyć do eksperymentu na tej stronie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.