1,5 miliona dolarów kary za napisanie cracka do gry

Australijski programista, który złamał zabezpieczenia antypirackie gry New Super Mario Bros, będzie musiał zapłacić 1,5 miliona dolarów odszkodowania.

24-letni James Burt opracował cracka, czyli program łamiący zabezpieczenia antypirackie, dla gry New Super Mario Bros dla konsoli Wii. Nintendo odkryło autora aplikacji i skierowało sprawę do sądu. Niedawno ogłoszono wyrok – Australijczyk musi zapłacić 1,5 miliona australijskich dolarów grzywny.

– W tej sprawie nie chodzi o nas. Odszkodowanie należy się w pierwszej kolejności wszystkim naszymklientom biznesowym, którzy kupili od nas grę, a potem nie mogli jej sprzedać z powodu „darmowej” pirackiej wersji umieszczonej w Sieci. Odnotowaliśmy, że w serwisach wymiany plików gra miała dziesiątki tysięcy pobrań. To ogromne straty zarówno dla producenta, jak i wydawców oraz lokalnych dystrybutorów –skomentował Rose Lappin, dyrektor zarządzający w Nintendo.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.