Wkrótce po ukazaniu się 15-calowych telewizorów, na rynek mają trafić również 40-calowe modele

20-calowy telewizor OLED jeszcze w tym roku

LG zapowiada, że na rynek jeszcze w tym roku trafi 20-calowy telewizor, oparty na technologii OLED. Dotychczas oferta koreańskiego producenta zawiera "tylko" 15-calowe modele.

LG, masową produkcję 15-calowych paneli OLED rozpoczęło w sierpniu zeszłego roku. Dzisiaj, telewizory na nich oparte można spotkać w sklepach w Korei Południowej, za równowartość 2500 dolarów. To jednak nie koniec planów koreańskiego producenta – jeszcze w tym roku na rynek ma trafić nieco większy, bo 20-calowy panel Organic LED, który obecny będzie w telewizorach LG. Ceny można jednak spodziewać się dość wysokiej.

W 2011 roku, LG zamierza rozpocząć masową produkcję 30-calowych paneli OLED, natomiast rok później, do sprzedaży mają trafić modele o przekątnej 40 cali. Wcześniejsze plany koreańskiego producenta zakładały pojawienie się 30-calowych paneli w 2012 roku, tak więc mamy znaczny progres.

Czytaj również: 10 tajemnic ekranów OLED

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.