Google Nexus One jako pierwszy otrzyma aktualizację do Gingerbreada

80 000 sprzedanych Nexus One

Pierwszy tydzień dla Nexus One nie był spektakularny, o czym już informowaliśmy. Właśnie się dowiedzieliśmy, że pierwszy miesiąc to również porażka dla Google'a.

20 000 sprzedanych palmofonów w pierwszym tygodniu sprzedaży to bardzo słaby wynik. Jak się okazuje, im dalej, tym wcale nie lepiej. Google’owi udało się sprzedać w ciągu miesiąca raptem 80 000 swojego palmofonu. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Flurry.

Badania Flurry nie są precyzyjne, gdyż metodologia firmy polega na analizowaniu obsługiwanych aplikacji mobilnych łączących się z Internetem. To jedyne źródło danych tego badania, istnieje więc szansa (aczkolwiek mało prawdopodobna), że gros użytkowników „goglofonu” nie zainstalowało żadnej popularnej aplikacji z Android Market – dlatego też warto poczekać na oficjalne wyniki sprzedaży. Jednak znikoma kampania promocyjna i niewielki budżet oraz ograniczenie sprzedaży pozwala wierzyć tym statystykom.

Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.