Darmowe Kubuntu droższe niż płatny Windows 7?

Australia sceptyczna wobec całkowitego przejścia na open-source

Australijscy parlamentarzyści podczas obrad senatu przychylają się do opinii, że koszta otwartego oprogramowania mogą być wyższe, niż oszczędności z powodu jego darmowości.

Agendy rządowe mają obowiązek rozważenia kosztów i zysków za każdym razem, gdy chcą zakupić oprogramowanie. Oznacza to, że konieczne jest oszacowanie wartości oprogramowania o zamkniętym i otwartym kodzie. Jeśli jednak koszt wykonania takich obliczeń jest więĸszy, niż koszt samego oprogramowania, należy dwukrotnie się zastanowić – zeznał Graham Fry, przedstawiciel australijskiego narodowego biura do zarządzania informacją. Według danych Fry’a, rząd Australii wydaje rocznie 500 milionów dolarów na oprogramowanie. 68 procent instytucji wykorzystuje otwarte oprogramowanie.

Całkowitego przejścia na open-source domagają się w Australii organizacje proekologiczne, Senat jest jednak sceptyczny. W tym konkretnym przypadku koszty wsparcia technicznego przewyższyły koszta związane z licencjami.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.