Linie lotnicze Easyjet zostały sparaliżowane przez awarię systemu informatycznego

Awaria komputerowa sparaliżowała linie lotnicze Easyjet

Tanie linie lotnicze Easyjet przez weekend opanował totalny chaos. System zarządzający lotami zawiesił się, co spowodowało, że tysiące pasażerów w całej Europie nie mogło opuścić lotnisk.

Londyńskie lotniska Gatwick i Luton ogarnął chaos z powodu awarii systemu informatycznego tanich linii lotniczych Easyjet. Na innych lotniskach w Europie nie było o wiele lepiej. W wyniku usterki setki sfrustrowanych pasażerów czekało w terminalach, by obsługa lotniska mogła ich w końcu odprawić. Wiele osób skarżyło się na fakt, że Easyjet nie informowało o skali problemu, zostawiając ludzi bez opieki. Karty pokładowe zdecydowano się w końcu wypisywać ręcznie. To z kolei zakończyło się kolejnymi nieporozumieniami – bez pomocy komputerów nie dało się oszacować ile kart już rozdano, przez co zdarzały się sytuacje, że nie wszyscy pasażerowie… mieścili się do swojego samolotu.

Awarię spowodowało sprzętowe uszkodzenie magistral sieciowych oraz niepoprawna konfiguracja systemu Windows Server.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.