Kod PIN dla sprawnego złodzieja jest zbędny

Bezużyteczny kod PIN w kartach płatniczych i kredytowych

Zabezpieczenia kart płatniczych i kredytowych zostały złamane przez badaczy z Cambridge. Udało im się przechwycić komunikację pomiędzy terminalem i kartą, co pozwala na autoryzację transakcji bez PIN-u.

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge złamali protokół EMV, który jest używany przez karty Europay, MasterCard i Visa. Udało im się przechwycić transmisję danych, przez co mogą zmusić terminal do akceptowania transakcji bez konieczności podania PIN-u (a raczej poprzez podanie dowolnego). Mając te informację spróbowano sztuczki z kilkoma najpopularniejszymi terminalami – powiodło się za każdym razem.

– Przechwycenie kanału transmisyjnego ponoć jest banalnie proste dla kogokolwiek mającego jakiekolwiek pojęcie o elektronice. Traktujemy informacje z tego artykułu bardzo poważnie, ponieważ niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa kart, jednak odrzucamy pomówienie, jakoby złamane zostały zabezpieczenia kart czipowych – skomentował rzecznik brytyjskiego Urzędu ds. Płatności.

0
Źródło: Webhosting.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.