Brytyjski Office 2010 droższy o 35% od amerykańskiego

Microsoft zaprezentował oficjalne ceny Office'a 2010 dla Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, Wyspiarze zapłacą o jedną trzecią więcej, niż Amerykanie.

Microsoft powoli acz systematycznie ujawnia ceny pakietu Office 2010 na różnych rynkach. Jeżeli ktoś się spodziewał, ze są podobne, to jest w błędzie. Niektóre wersje tego oprogramowania są nawet o 35% droższe, niż amerykańskie odpowiedniki. Przykładowo, Office Home and Business będzie kosztował 239,99 funtów w Wielkiej Brytanii i 279 dolarów (ok. 176 funtów) w Stanach Zjednoczonych.

Microsoft, poproszony o komentarz, tłumaczy tę sprawę o wiele wyższymi podatkami w Unii Europejskiej. Inne czynniki, takie jak odmienne koszta dystrybucji i dynamika lokalnego rynku również wpływają na cenę, ale nie w takim stopniu. Czekamy na informacje o polskim rynku. Premiera pakietu ma się odbyć 15 czerwca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.