Dyrektor ARM: Netbooki zawładną 90% rynku PC

Jak twierdzi Warren East, prezes firmy ARM, netbooki w ciągu kilku najbliższych lat mogą opanować aż 90 procent całego rynku PC, pomimo, że aktualnie kontrolują niecałe 10 procent.

Szef firmy ARM, brytyjskiego producenta mikroprocesorów z siedzibą w Cambridge, jest niezwykłym optymistą. W jego opinii, netbooki w ciągu kilku najbliższych lat mogą wyprzeć z rynku notebooki, desktopy, a także wyrastające na głównego konkurenta tablety. Chociaż w tej chwili netbooki, czyli niewielkie, przenośne komputery nakierowane na korzystanie z Internetu, kontrolują jedynie 10 procent rynku PC, to za kilka lat role mają się odwrócić, a te malutki maszyny zawładną 90 procentami rynku – tak przynajmniej twierdzi Warren East.

Jak zaznacza East, netbooki te niekoniecznie muszą opierać się na jednostce centralnej w architekturze ARM, ale z pewnością zawierać będą po dwa, trzy różnego rodzaju układy ARM. Przypomnijmy, że „netbooki” oparte na procesorach w architekturze ARM zwykło nazywać się smartbookami, więc albo East tego nie uwzględnił, albo nie wierzy w powodzenie „smartbooków”. Przypomnę również, że od jakiegoś czasu ARM pracuje nad dwu-, a nawet czterordzeniowymi procesorami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.