Adobe zabezpiecza najpopularniejszą wtyczkę do przeglądarek

Flash Player 10.1 dla Maka będzie o wiele szybszy

Apple ma powody do niezadowolenia z Adobe – Flash na Mac OS X działa dużo wolniej, niż w wersji dla Windows. Ma się to jednak zmienić dzięki zastosowaniu metody Core Animation.

Steve Jobs zdecydowanie nie lubi Adobe i Flasha, czego dowodzą jego ostre słowa. Szef Apple’a twierdzi, że ta firma jest zbyt leniwa, by opracować dobry produkt. Adobe ignoruje zniewagi i dalej współpracuje z Apple’em nad nową wersją Flash Playera. Jedną z bolączek tej wtyczki w wersji na Maka było jej dużo wolniejsze działanie w porównaniu z windowsową edycją. Flash Player 10.1 ma to zmienić.

Dzięki współpracy Adobe i Apple’a, nowa wersja tej niezwykle popularnej wtyczki do przeglądarek pozwoli na skorzystanie z techniki Core Animation. Dzięki temu zmniejszy to obciążenie procesora a sama wtyczka będzie działać wydajniej nawet od swojego windowsowego odpowiednika. Różnice w wydaności w stosunku do obecnej makowej wersji mają wynosić nawet 50 procent. Trzymamy za słowo!

Wtyczkę Adobe Flash Player pobierzesz z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.