Petrus działa na terenie kilku miast środkowej i północnej Polski (Chojnice, Toruń, Człuchów, Miastko, Bytów, Czersk i Tuchola), świadcząc usługi dla kilkudziesięciu tysięcy abonentów

Francja będzie miała własny „Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych”

Francuska ustawa Loppsi II ma nałożyć obowiązek filtrowania witryn internetowych. Głosowanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W przyszłym tygodniu francuskie Zgromadzenie Narodowe będzie głosowało nad ustawą Loppsi II. Mówi ona między innymi o karach za podrabianie czeków i kart kredytowych, zwiększeniu wydatków z publicznych pieniędzy na kamery do monitoringu i przyznaniu policji większych praw do dostępu do bazy danych DNA. To, co jednak nas powinno szczególnie interesować, do zapis dotyczący filtrowania witryn internetowych.

Według ustawy, wszyscy dostawcy internetowi będą mieli obowiązek zablokować dostęp do wskazanego adresu IP na ich żądanie. Ma to zapobiec szerzeniu się pedofilii w Sieci. Krytycy ustawy zaznaczają, że materiały pedofilskie zazwyczaj są przesyłane w sieciach P2P w postaci zaszyfrowanej, więc nowy zapis nie przyczyni się do zmniejszenia ich ilości. Czemu więc właściwie ma służyć ta ustawa?

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.