Google opóźnia premiery telefonów z Androidem - pierwszy krok do wycofania się z chińskiego rynku?

Google jednak nie wycofa się z Chin?

Google zaczyna się wahać przed opuszczeniem chińskiego rynku internetowego. Jeden ze współzałożycieli koncernu oświadczył, że firma dalej chce dostarczać treści swoim klientom.

– Chcę znaleźć sposób na dostarczenie ludziom informacji w ramach obowiązującego w Chinach systemu. Być może nie uda się nam tego osiągnąć natychmiast, ale w ciągu roku lub dwóch- powiedział Sergey Brin, współzałożyciel Google’a, na konferencji TED.

Przypomnijmy, że w związku z atakiem rządowych sił Chin (identyfikacja sprawców nie została potwierdzona w stu procentach) na serwery Google’a, firma ta zapowiedziała, że zlikwiduje wszystkie algorytmy usuwające niepożądane, według prawa Chin, treści. W efekcie oznacza to zniknięcie z rynku Państwa Środka, bowiem wyszukiwarka zostałaby zablokowana przez państwowe firewalle. Czyżby oddanie rynku Microsoftowi to zbyt duży cios dla tej firmy?

Przypominamy, że to tylko nasza interpretacja słów Brina. Google może planować coś zupełnie innego.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.