Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. m kwadratowych i początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD

Google zarabia pół miliarda dolarów rocznie na literówkach

Google zarabia około 500 milionów dolarów na literówkach. Do takich wyliczeń doszło dwóch naukowców z Harvardu: Tyler Moore i Benjamin Edelman.

Zjawisko typosquattingu staje się coraz powszechniejsze w Internecie. Polega na rejestrowaniu witryn z domeną o nazwie bardzo zbliżonej do znanego hasła, ale zawierającego literówkę, którą być może popełni i internauta (na przykład microsooft.com). Tyler Moore i Benjamin Edelman, dwóch naukowców z Uniwersytetu w Harvardzie, przyjrzeli się 3 264 najchętniej odwiedzanym witrynom w domenie.com i znaleźli na ich podstawie 285 000 innych domen, które żerują na literówkach.

Jak podaje portal KopalniaWiedzy, naukowcy przełożyli następnie wyniki swoich analiz na 100 000 najpopularniejszych witryn na świecie przyjmując, że odsetek pomyłek przy wpisywaniu adresu jest w ich przypadku taki sam jak w przypadku wspomnianych 3 264 witryn. W ten sposób obliczyli, że na witrynach założonych przez typosquatterów Google zarabia… 497 milionów dolarów rocznie.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.