Symulator księżycowego pojazdu dla iPhone'a

Gra na iPhone’a autorstwa agencji NASA

NASA, zamiast starać się kolejny raz wysłać człowieka na Księżyc, postanowiła dać użytkownikom iPhone'a możliwość prowadzenia wirtualnego pojazdu księżycowego Lunar Electric Rover.

Niecodziennie Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) zajmuje się projektowaniem gier dla telefonów komórkowych, dlatego aplikacja dla iPhone’a zatytułowana Lunar Rover jest warta odnotowania. Użytkownicy dostaną szansę pokierowania kosmicznym pojazdem Lunar Electric Rover, robienia zdjęć „księżycowego świata” i uczenia się, jak może wyglądać życie na Księżycu, jeśli zostanie on skolonizowany. Co prawda NASA ma już w swoim portfolio kilka edukacyjnych aplikacji dla iPhone’a, jednak „Lunar Rover” jest pierwszą, która można nazwać „fajną grą” – jak twierdzi sama agencja. Udało się? Dajcie znać w komentarzach, po tym jak już pobierzecie tę darmową grę z iTunes.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.