Haker chce przekazać dane oszustów podatkowych

Anonimowy haker chce zarobić na pomocy niemieckiemu rządowi. Zaoferował dane 1,5 tysięcy "grzeszników podatkowych" wykradzione ze szwajcarskich banków. Koszt "asysty" to 2,5 miliona euro.

Płyta kompaktowa z danymi 1,5 tysięcy tak zwanych „grzeszników podatkowych”, którzy korzystają z usług szwajcarskich banków, może wkrótce znaleźć się w rękach niemieckiego ministra finansów, Wolfganga Schaeuble. Pod warunkiem, że ten zgodzi się zapłacić za nią 2,5 miliona euro, bowiem takiej zapłaty haker żąda za swoje usługi.

Cyberwłamywacz, by uwiarygodnić swoją ofertę, przekazał próbkę danych – szczegółowe dane dotyczące pięciu osób, którzy, jak wynika z przesłanych dokumentów, są winni niemieckiemu urzędowi podatkowemu po milionie euro. Oznacza to, że jeżeli Schaeuble przystanie na warunki hakera, może zasilić państwową kasę o nawet 100 milionów euro.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.