Intel również na celowniku cyberprzestępców

Intel też został zaatakowany

Intel poinformował, że na niego również przypuszczono próby cyberataku w tym samym czasie, kiedy trwały ataki na Google. Firma jednak nie widzi żadnego związku między tymi incydentami.

W ataku przeprowadzonym najprawdopodobniej przez stronę chińską, ucierpiało nie tylko Google, ale również nawet kilkadziesiąt innych firm, a tym Adobe Systems. Swoje problemy w tamtym czasie miała również firma Intel, która poinformowała, że była celem cyberataku. Kalifornijski producent mikroprocesorów zaprzecza jednak, aby istniało jakiekolwiek powiązanie między tymi dwoma incydentami. – Jedynym powiązaniem jest czas tych wydarzeń – twierdzi Chuck Mulloy, rzecznik Intela. Reprezentant firmy dodał również, że szturm na Intela wydawał się „zwykłym” atakiem, jakich wiele każdego dnia. Nie chciał jednak zdradzić, skąd pochodziły te ataki, jeśli w ogóle udało się to ustalić.

Rzecznik, zapytany o jakiekolwiek kontakty Intela z firmą Google w sprawie tych ataków, odpowiedział – Nasza ekipa do spraw bezpieczeństwa współpracuje bardzo blisko ze wszystkimi w przemyśle.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.