Tylko kilka krajów gotowych jest do natychmiastowego wdrożenia stref adresowych nie opierających się na alfabecie łacińskim

Łotwa ma swojego Cyber Robin Hooda

Neo, haker z Łotwy, który upodobał sobie wykradanie i upublicznianie zarobków najbardziej wpływowych osób swojego kraju, stał się swego rodzaju bohaterem natodowym.

Neo, członek grupy hakerskiej Armia Ludowa Czwartego Przebudzenia, jest już w posiadaniu 7,5 miliona dokumentów podatkowych, które wykradł z komputerów izby skarbowej. Włamywacz nie zatrzymał tych informacji dla siebie – zgłosił się do popularnego talk-show, mówiąc wprost czego dokonał. Od tej pory regularnie kontaktuje się z dziennikarzami, publikuje też informacje na Twitterze. Wszystkie są kompromitujące dla polityków i menadżerów, którzy zobowiązali się do obniżenia swoich pensji ze względu na domniemany kryzys gospodarczy. Jak się okazało, zamiast oszczędności były premie.

Haker Neo stał się narodowym bohaterem w oczach ludu, połączeniem Robin Hooda, Janosika i Neo z Matriksa. – Robin Hood! Dalej Neo, zdemaskuj te chciwe świnie – czytamy na witrynie Argentina Star.

0
Źródło: Rzeczpospolita
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.