Manta HDD1000

archiwum
Przeciętnych rozmiarów odtwarzacz do którego można dokupić wewnętrzny dysk SATA 3,5" lub korzystać z nośników podłączanych przez port USB albo kart SD. Umożliwia odtwarzanie internetowych audycji radiowych. Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są bardzo wolno. Polskie znaki w napisach do filmów

Odtwarzacz Manta HDD1000 odtwarza pliki multimedialne (audio, wideo i obrazy) zapisane na wewnętrznym dysku twardym SATA 3,5″ (trzeba go osobno dokupić), dysku zewnętrznym albo pendrivie podłączonym do złącza USB lub znajdujące się w sieci LAN albo WLAN (wbudowana karta Wi-Fi 802.11 b/g). Możliwe jest również odtwarzanie internetowych audycji radiowych.

Wśród złączy znajduje się m.in. wyjście HDMI (maksymalna rozdzielczość to 1080p), wyjście komponentowe i dwa wyjścia kompozytowe wraz z odpowiadającymi im wyjściami audio (stereo). Do sterowania urządzeniem służy pilot na podczerwień o przeciętnej jakości wykonania, lecz klawisze są sensownie rozmieszczone (nie są podświetlane).

Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku. Jeśli chodzi o najczęściej spotykane formaty wideo, nie jest obsługiwany kontener MKV z dźwiękiem innym niż AAC (czyli w praktyce większość nowych filmów nie będzie odtwarzana). Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są bardzo wolno. Obsługiwane są napisy do filmów w formatach TXT, SRT i SUB, lecz polskie znaki nie są prawidłowo wyświetlane.

Przed pierwszym użyciem wbudowany dysk twardy musi zostać sformatowany za pomocą komputera. Wentylator chłodzący komponenty jest dość głośny. Przeciętny pobór mocy wynosi 12,4 W podczas wyświetlania menu i 13,3 W podczas odtwarzania filmu.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.