Windows Phone, czyli system operacyjny Windows Mobile 6.5 w nowych smartfonach

Microsoft chce tworzyć telefony dla nowych rynków

Microsoft we współpracy z firmą MediaTek, planuje skonstruować sporą liczbę multimedialnych smartfonów, które skierowane będą na nowo utworzone rynki.

Amerykański gigant oprogramowania chce wzbogacić nowo tworzące się rynki o nowe, multimedialne smartfony, na które stać będzie przeciętnego zjadacza chleba. Dlatego Microsoft rozpoczął współpracę z firmą MediaTek, zajmującą się projektowaniem półprzewodników. Smartfony zbudowane przez obydwie firmy mają posiadać „pełne” możliwości dotykowe (co oznacza prawdopodobnie multidotykowe ekrany pojemnościowe), natomiast oparte będą na platformie Windows Phone 6.

– Jest ogromne zapotrzebowanie na smartfony w nowo utworzonych rynkach. Dla wielu osób, to telefon a nie komputer, jest głównym urządzeniem do komunikacji z Internetem. W celu sprostania temu zapotrzebowaniu, rozpoczęliśmy współpracę z MediaTekiem by dostarczyć niedrogie, ale nowoczesne smartfony – powiedział Daren Mancini, menadżer generalny działu OEM Mobile w firmie Microsoft.

Pierwsze owoce zapowiadanej współpracy mają pojawić się w ciągu dwunastu najbliższych miesięcy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.