Microsoft: Google Buzz to nic nowego, Hotmail ma to od lat

Microsoft oficjalnie ustosunkował się do nowej usługi Buzz Google'a. Koncern nie widzi w tym nic innowacyjnego, zaznaczając, że hotmailowy webmail ma te funkcje od dawna.

Microsoft trywializuje premierę Google Buzz, twierdząc, że Google tylko nadgoniło konkurencję. Gigant z Redmond wskazał kilka usług, które już od dawna oferują dokładnie to samo. Wśród przykładów znalazły się takie portale, jak Yahoo!, a także ich autorski Hotmail ze swoim webmailem. – Zajęci ludzie nie potrzebują kolejnego serwisu społecznego; chcą natomiast wygodnego połączenia. Zamiast Google Buzz lepiej skorzystać z poczty Hotmail, która od 2008 r. obsługuje Flickra, Faceboooka, Twittera i 75 innych usług – komentuje Microsoft.

Yahoo! dorzuciło do ognia komunikatem na swoim profilu Twitterowym: „Dwa lata po tym jak Yahoo! uruchomił Buzz, Google kopiuje jego pomysł”. Warto dodać, że jest to pewne nadużycie: Yahoo! Buzz nie ma nic wspólnego z Google Buzz, ale faktycznie firma ta od dawna oferuje podobne usługi.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.