Jeśli fuzja dojdzie do skutku, Microsoft utworzy nowy silnik wyszukiwarki

Microsoft i Yahoo mają zielone światło

Komisja Europejska zapaliła zielone światło na drodze wdrożenia w życie umowy zawartej pomiędzy firmami Microsoft i Yahoo!, która dotyczy zarówno segmentu wyszukiwarek, jak i reklam.

Umowa pomiędzy firmą Microsoft a Yahoo!, która teoretycznie weszła w życie pod koniec lipca 2009 roku, dopiero teraz została oficjalnie zatwierdzona przez Komisję Europejską, bacznie przyglądającą się możliwości dopuszczenia się praktyk monopolistycznych ze strony firmy z Redmond.

Obydwie amerykańskie firmy, zyskując zielone światło zarówno ze strony Komisji Europejskiej, jak i amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, mogą rozpocząć współpracę na dobre. Współpracę, która obejmuje uzyskanie przez Microsoft licencji na korzystanie z technologii Yahoo! i zintegrowanie silnika wyszukiwarki firmy z Sunnyvale ze swoją wyszukiwarką Microsoft Bing. Yahoo! na mocy tej umowy, będzie czerpała zyski z wyświetlanych reklam w wyszukiwarce giganta z Redmond.

Pierwsze działania integrujące algorytmy wyszukiwarek obydwu firm rozpoczną się na dniach. Celem jest zakończenie prac przynajmniej w Stanach Zjednoczonych do końca 2010 roku, zaś na początku 2012 roku zakończenie całkowitej przemiany wyszukiwarki Bing.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.