W okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk

Microsoft zamyka usługę Xbox Originals

Na usłudze Xbox LIVE od dłuższego czasu można zakupić gry z pierwszego Xboksa w wersji dla nowszej konsoli. Microsoft planuje jednak zakończyć ich publikację i wspieranie.

Od 15 kwietnia Microsoft kończy wsparcie techniczne dla tzw. Xbox Originals, czyli gier wideo z pierwszego Xboksa, przystosowanych do działania na konsoli Xbox 360. Znikną też z usługi Game Marketplace, co oznacza, że nie będzie można też ich kupić ani grać w nie w trybie wieloosobowym. Gry dalej będą działać, jeżeli zostały kupione i zainstalowane, jednak nie będą publikowane do nich żadne dodatki.

Decyzja ta tylko z pozoru wydaje się być szkodliwa dla graczy. Ze względu na konieczność zachowania kompatybilności z usługą LIVE dla pierwszego Xboksa posiadacze 360-ki nie mogą dodać większej liczby znajomych, niż 100. Likwidacja Xbox Originals pozwoli znieść ten limit.

News niestety i tak nas nie dotyczy. Xbox LIVE w Polsce nie jest dostępny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.