Opcjonalnie można będzie również dokupić klawiaturę QWERTY na Bluetooth

MWC 2010: Designerskie telefony z Androidem

Duński producent Lumigon prezentuje dwa nowe smartfony z systemem Google Android 2.1, które potrafią odtwarzać materiały HD i wyprowadzać sygnał przez złącze HDMI.

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, mało znana firma z Danii – Lumigon – przedstawia swoje dwa designerskie smartfony, oparte na systemie operacyjnym Google Android 2.1. Modele o oznaczeniu S1 oraz T1 wyposażone są w procesor opierający się na rdzeniu ARM Cortex-A8 z taktowaniem 800 MHz, który dodatkowo potrafi odtwarzać materiały o rozdzielczości 720p i wyprowadzać sygnał przez złącze HDMI.

Ponadto obydwa posiadają pojemnościowe ekrany dotykowe o nieznanych rozmiarach, systemy nawigacji A-GPS, transmittery FM, łączności WiFi, 5-megapikselowe aparaty z autofokusem i fleszem oraz 3,5-milimetrowe wyjścia słuchawkowe. Obydwa zamknięte są również w obudowach wykonanych z połączenia stali, aluminium i szkła odpornego na zadrapania. Na system Google Android 2.1 nałożono natomiast autorski interfejs użytkownika Lumigon P-GUI.

Lumigon T1 trafi do sprzedaży na początku wiosny, natomiast model S1 pojawi się na rynku pod koniec wiosny. Cen jeszcze nie znamy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.