MWC 2010: Dwie miniaturowe XPERIE X10

Sony Ericsson, podczas swojego wystąpienia na targach MWC 2010, zaprezentował dwie miniaturowe wersje swojego smartfona XPERIA X10 - "mini" oraz "mini pro".

Podczas targów Mobile World Congress 2010, które właśnie rozpoczynają się w Barcelonie, firma Sony Ericsson przedstawiła światu dwa nowe smartfony, które mają być mniejszymi i lżejszymi wersjami smartfona XPERIA X10. Obydwa modele, zarówno o oznaczeniu XPERIA X10 mini, jak i mini pro, posiadają 2,5-calowe ekrany dotykowe LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, wolniejsze procesory z taktowaniem 600 MHz (w pełnowymiarowej XPERII mamy Snapdragona 1 GHz), a także dostosowaną wersję systemu Google Android 1.6 z aplikacjami Mediascape (muzyka, zdjęcia i filmy) oraz Timescape (ujednolicone przesyłanie informacji).

Obydwa smartfony wyposażono również w 5-megapikselowe aparaty fotograficzne z autofokusem, łączność 3G, Bluetooth z A2DP oraz WiFi, a także nawigację GPS. Jedyna różnica między wersją mini, a mini pro jest taka, że ta pierwsza to wyłącznie dotykowy telefon, zaś druga – z wysuwaną klawiaturą QWERTY.

Sony Ericsson nie podał jednak informacji o cenach swoich nowych urządzeń, które na rynek trafią w drugim kwartale 2010 roku w kilku kolorach: czarnym, białym, żółtym, różowym, czerwonym, srebrnym (mini) oraz czarnym i czerwonym (mini pro).

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.