Nawigacja-komputer do samochodu

NavRoad Hugo - wystarczy przyjrzeć się parametrom technicznym urządzenia by przekonać się, że sprzęt nie będzie nas w żaden sposób ograniczał. To wręcz mały komputer to nawigacji.

Absolutnym, bezprecedensowym wydarzeniem jest zastosowanie dwurdzeniowego procesora SIRF Prima 600MHz, wraz z 300MHz akceleratorem graficznym 3D, które oddają do dyspozycji moc urządzenia w sumie 900MHz. To wytoczenie potężnego działa na pole walki z nawet  najbardziej skomplikowanymi zadaniami obliczeniowymi nawigacji. Dodatkowo szalę zwycięstwa na każdym polu działania systemu nawigacyjnego przechyla zastosowanie nowoczesnego, mającego również przy tej okazji swoją premierę, 64- kanałowego  modułu GPS – SiRF V5.

Urządzenie wyposażone zostało w  dotykowy,  cyfrowy ekran LCD o wielkości  7” Jego spore rozmiary mają spełnić obietnicę filmowej uczty w samochodowym wydaniu, zwłaszcza, że Hugo dysponuje możliwością płynnego odtwarzania filmów wraz z napisami, w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Dodatkowo ustawienie wielkości  i koloru napisów może zależeć od preferencji użytkownika. Wykorzystując dostępność złącza USB uzyskujemy m.in. możliwość  szybkiego odtwarzania plików pobieranych z wygodnego w użyciu pendrive’a lub zewnętrznego dysku. Oprawę dźwiękową zapewniają wbudowane, stereofoniczne głośniki.

Użytkownik ma do dyspozycji przeglądarkę zdjęć, umożliwiającą pojedyncze wyświetlanie, jak również ich przegląd w formie pokazu slajdów. Czas wyświetlania pojedynczego zdjęcia, co ciekawe,  można ustawić samodzielnie, według własnych preferencji. Urządzenie odczytuje pliki w formatach JPEG, BMP, PNG.

Rozrywkę zapewnią  gry. Poza tym dodatkiem urządzenie zostało wyposażone w kalkulator dzięki któremu można np. przeliczyć walutę, sprawdzić opłacalność transakcji, dokonać dowolnej, natychmiastowej wyceny.

NavRoad zadba również by nic nie umknęło pamięci użytkownika. Wszystko co tylko warte zapamiętania i zapisania, można zachować w notatniku. Notatnik może okazać się przydatny,  gdy będziemy chcieli rozwinąć zdolności plastyczne znużonego  podróżą dziecka.

Kierowca posiadający telefon komórkowy (wyposażony w bluetooth), może go spokojnie, na czas jazdy, odłożyć na bok. Funkcja zestawu głośnomówiącego, nawiązanie, odebranie połączenia, po sparowaniu nawigacji z telefonem  to żaden problem. Wybieranie numeru, odbieranie telefonu,  przeglądanie historii połączeń jest możliwe przy wykorzystaniu ekranu dotykowego nawigacji.  Możesz również pobrać z telefonu muzykę i odtwarzać ją poprzez urządzenie,  dzięki wyposażeniu go w technologię A2DP.

Transmiter FM to funkcjonalność, która doskonale sprawdziła się w poprzednich modelach NavRoad. Dzięki niej możesz cieszyć się bezprzewodowym wykorzystaniem głośników samochodowych do odtwarzania wszelkich dźwięków płynących z nawigacji w tym: muzyki, dźwięków filmowych, komunikatów głosowych nawigacji. Elementem wzbogacającym funkcjonalność transmitera jest możliwość zapisywania wybranych przez użytkownika częstotliwości.

Kolejną nowością dotyczącą tego modelu jest wyposażenie go w otwarty, odblokowany system operacyjny Microsoft Windows CE 6.0. Dzięki temu użytkownik ma możliwość dodawania i korzystania  z zainstalowanych przez siebie, dodatkowych aplikacji.

Urządzenie posiada obudowę o grubości 23 mm i waży 360 g.

Zobacz też inne nawigacje NavRoad w naszych testach

Nawigacja Igo w rankingu nawigacji GPS z mapą Europy

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.