Po aktualizacji AVG zobaczymy ekran podobny do tego

Niebieski Ekran Śmierci – odkryto przyczynę (aktualizacja)

Microsoft zbadał reklamacje użytkowników, którzy twierdzili, że ostatnie aktualizacje Windows spowodowały niestabilność systemu. Jak się okazało, powodem nie były łatki, a rootkit.

Jerry Bryant, starszy menadżer działu bezpieczeństwa w Microsofcie potwierdził, że gigant z Redmond był zmuszony przeanalizować ostatnio opublikowane łatki dla systemy Windows. Powodem było wiele skarg użytkowników, którzy twierdzili, że system po aktualizacji stał się niestabilny, czasem wręcz kończąc pracę „niebieskim ekranem śmierci”.

Okazało się, że problemem nie był kod Microsoftu, a rootkit, który po wymianie plików systemowych przestał działać poprawnie. Dla niewtajemniczonych: rootkit to szczególnie kłopotliwy rodzaj złośliwego oprogramowania. Jest w stanie ukryć przed systemem operacyjnym (czasami też oprogramowaniem antywirusowym) inne procesy – oczywiście zazwyczaj są nimi wirusy.

Aktualizacja:

Twórcy rootkita również postanowili uaktualnić swoje dzieło. Anonimowi programiści zapewniają, że malware już nie będzie powodował niestabilności systemu i dalej wydajnie będzie kradł dane użytkowników. Zazwyczaj nie komentujemy od siebie newsów, ale… nigdy nie myśleliśmy, że kiedykolwiek opublikujemy taką informację.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.