Nokia zmienia nazewnictwo, wprowadza nowe telefony

Targi MWC 2010 zbliżają się wielkimi krokami, a my już wiemy, czego można spodziewać się po największym producencie telefonów. Nokia ma zmienić nazewnictwo telefonów i wprowadzić 14 nowych modeli.

Targi Mobile World Congress 2010 rozpoczynają się już w poniedziałek w Barcelonie, a podczas nich Nokia ma przedstawić swój nowy plan nazewnictwa swoich telefonów, a także czternaście nowych modeli z pięciu nowych kategorii: C – dla komunikacji głosowej; X – dla młodzieży, do rozrywki; E – dla biznesu; N – high-end; S – limitowane edycje. Chociaż przygotowywanych jest aż czternaście nowych urządzeń, to Nokia podczas targów MWC zaprezentuje tylko pięć głównych modeli.

Pierwszy to telefon o oznaczeniu C5-00. To low-endowe urządzenie nakierowane na rozmowy głosowe, ale wyposażone jest też w system nawigacji GPS. Na rynek trafi w czerwcu 2010 roku. Następnie mamy Nokię 6700 (nie wiadomo jak ona się ma do nowego nazewnictwa) – slider z 5-megapikselowym aparatem i optyką Carla Zeissa. Model ten dostępny będzie w sześciu kolorach, w cenie 140 euro (ponad 600 złotych).

Pora na model C3-00, który opiera się na platformie S40, oferującej wielozadaniowość i możliwość wysyłania e-maili. Telefon skierowany jest dla młodszych użytkowników, a kosztować ma zaledwie 46 euro (powyżej 200 zł). Kolejnym modelem z nowej linii jest C5-01, który konkurować ma z biznesowymi smartfonami BlackBerry. Model ten posiada nawigację GPS oraz pełną klawiaturę QWERTY, zaś pojawi się na rynku w lipcu.

Ostatnim, a zarazem najmocniejszym akcentem nowej linii, jest model N8-00, który posiada 3,2-calowy ekran multidotykowy, 12-megapikselowy aparat z funkcją kręcenia filmów w rozdzielczości 720p z prędkością 30 fps-ów oraz złącze HDMI. Prawdopodobne, ale niepotwierdzone, jest również wsparcie dla formatu DivX. Będzie to pierwszy telefon z nową platformą Symbian 3.

Nokia rozważa również wejście na rynek internetowej telewizji. Współpracując z partnerami, fiński producent mógłby oferować materiały telewizyjne poprzez sklep Ovi.

Źródło: Tom's hardware
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.