Orange i T-Mobile połączą się w Wielkiej Brytanii

Orange i T-Mobile łączą siły

Komisja Europejska zatwierdziła możliwość fuzji operatów Orange i T-Mobile w Wielkiej Brytanii, na którą właściciele obydwu spółek wyraziły niedawno chęć.

Dziennik Sunday Telegraph informuje, że Komisja Europejska zaakceptowała fuzję Orange i T-Mobile w Wielkiej Brytanii. Połączenie się tych dwóch operatorów dałoby firmom France Telecom (właściciel Orange) i Deutsche Telecom (największy operator w UE, właściciel T-Mobile) 37 procent udziału w brytyjskim rynku telefonii komórkowej. Potencjalną fuzję pod lupę wziął brytyjski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, według którego mogłaby ona zaszkodzić zasadom uczciwej konkurencji. Komisja Europejska nie zgodziła się jednak z tym oskarżeniem i jeszcze w tym tygodniu zapali zielone światło w drodze do konsolidacji dwóch operatorów bez prowadzenia dalszych śledztw.

Całej sprawie przyglądali się również konkurencji na brytyjskim rynku – O2 i Vodafone – jednak nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia. Decyzja już zapadła.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.