Dla Warszawy nowa usługa już funkcjonuje

Oszukiwała swoich konkurentów, zmieniając ich adresy w Google Maps

Pewna kwiaciarka z Nowej Zelandii znalazła całkiem niezły sposób na utrzymanie klientów z dala od swoich konkurentów - po prostu zmieniła ich pozycje w Google Maps.

40-letnia Kendra Drinkwater z Nowej Zelandii, trudniąca się w sprzedawaniu kwiatów, przyznała się do oszukiwania swoich sześciu pobliskich konkurentów ponad 100 razy w ciągu ostatniego roku. Do oszustwa wykorzystała sfałszowane nazwy kont, aby pozmieniać adresy e-mailowe i numery telefonów swoich konkurentów, a niektóre z przedsiębiorstw „przetransportować” do Chin, Kanady i Wielkiej Brytanii, co oczywiście skutecznie zniechęcało niektórych klientów. Drinkwater twierdzi, że jej zachowanie było „nałogiem”.

Mieszkanka miejscowości Napier została skazana za dostęp do komputerowego systemu w celu uzyskania nieuczciwej korzyści – przestępstwo w Nowej Zelandii zagrożone karą nawet do 7 lat pozbawienia wolności. Kendra została jednak skazana na 100 godzin prac społecznych.

Sędzia orzekł, że bez wątpienia jej działanie zaszkodziło konkurencji, ale nie sposób było policzyć straty, jakie ponieśli konkurenci.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.