Pentagram Nomad 35 P5230 PL

Pentagram Nomad 35 P5230 to nawigacja samochodowa z mapą polski. Ze względu na niewielkie rozmiary przyda się także do pieszych wycieczek, tym bardziej że producent mapy Navigo zadbał o umieszczenie informacji, oraz popularnych tras i szlaków turystycznych (pieszych, rowerowych, kajakowych czy narciarskich) wraz z komunikatami o przebywaniu w okolicy ważnej atrakcji turystycznej.
Pentagram Nomad 35 P5230 PL

Długi czas pobudki, niechętnie budzi się do pracy, ale pracuje dobrze.

Długi czas pobudki, niechętnie budzi się do pracy, ale pracuje dobrze.

Mapa Polski jest dość szczegółowa, a jak zapewnia producent numery domów nie są interpolowane, a w przeważającej większości są zapisane ich dokładne lokalizacje. Wytyczanie tras trwa nieco zbyt długo – oczywiście czym dłuższa trasa tym dłużej poczekamy na wynik. Uśpione urządzenie jest dość szybko gotowe do pracy. Niestety wyłączone zupełnie do pracy budzi się dość leniwie.

Przeliczenie dłuższej trasy zajmuje sporo czasu, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Przeliczenie dłuższej trasy zajmuje sporo czasu, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Interfejs mapy i urządzenia jest całkiem przejrzysty, nawet początkujący użytkownik powinien dać sobie spokojnie radę. Bardzo dobrze działa autouzupełnianie podczas wprowadzania nazwy np. miejscowości, sprawia że wyszukanie interesującej nas miejscowości jest bajecznie proste.

Bezkonkurencyjnie... długo, niby kilka sekund nie robi różnicy, ale może być trochę denerwujące.

Bezkonkurencyjnie… długo, niby kilka sekund nie robi różnicy, ale może być trochę denerwujące.

Oprócz nawigowania urządzenie zapewni też nieco rozrywki na postoju, możemy obejrzeć film lub zdjęcia posłuchać muzyki, albo poczytać e-booka. Do oglądania i czytania przydałby się nieco większy ekran ale nie będziemy narzekać. Nawigacja wygląda solidnie, waży niewiele, a przyssawka jest spora i zapewnia, że podczas podróży nie powinniśmy się obawiać że ekran na naszych polskich jezdniach oderwie się od szyby. Reasumując Nomad 35 P5230 sprawia pozytywne wrażenie, które potęguje jego naprawdę niska cena.

Robert Dutkiewicz