Prezentowana wcześniej karta z procesorem GF100 to prawdopodobnie któryś z modeli GTX 480 lub 470

Pierwsze karty w architekturze Fermi nazywać się będą…

Nvidia, przy pomocy krótkiego wpisu na Twitterze informuje, że jej pierwsze dwie karty graficzne, oparte na procesorze GF100, nazwać się będą GeForce GTX 480 oraz GTX 470

Nvidia mozolnie, ale jednak przyspiesza nieco z wprowadzeniem na rynek pierwszych kart graficznych, opartych na procesorze graficznym GF100, którego techniczną specyfikację poznaliśmy w połowie stycznia. Pierwsze dwa modele, oparte na architekturze Fermi, nosić będą nazwy Ge Force GTX 480 oraz GTX 470, jak ujawnił kalifornijski producent na jednym ze swoich kont Twitterowych. Jako, że wpis był bardzo krótki, nie oczekujcie żadnych danych technicznych. Musimy się na razie zadowolić specyfikacją procesora graficznego GF100, który obsługuje technologie DirectX 11, OpenCL, OpenGL 3.x, CUDA, PhysX oraz 3D Vision Surround. Częstotliwości taktowania, liczby procesorów strumieniowych czy wielkości pamięci – tego jeszcze nie znamy.

Opisywane karty to prawdopodobnie te same, które Nvidia „zaprezentowała” na targach CES 2010, nie mówiąc jednak zbyt wiele o ich szczegółach. Czekamy na więcej!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.