Pluskwy i zdalne przeszukania komputerów być może już wkrótce będą legalne w o wiele większej ilości przypadków

Policja zatrzymała twórców popularnego forum z nielegalnymi filmami

Policja razem z Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej zabezpieczyła sześć komputerów i 150 płyt optycznych w związku z zamknięciem forum udostępniającym nielegalnie filmy.

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o prowadzenie forum internetowego, którego celem było udostępnianie nieodpłatne filmów objętych ochroną własności intelektualnej. Witrynę, która posiadała ponad 30 tysięcy aktywnych użytkowników, prowadzili 21-letni student informatyki oraz dwoje nastolatków. Ruch na witrynie był na tyle duży, że serwis zaczął wręcz przynosić zyski z reklam.

21- i 17-latek zostali już zwolnieni z aresztu. 16-latkiem zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich. Reszcie podejrzanych grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policja obecnie zajmuje się użytkownikami zamkniętego forum. Nie podano o którą witrynę chodzi, jednak nieoficjalnie mówi się o www.filmowisko.net.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.