Szef polskiej dyplomacji - Radosław Sikorski

Prezydentem według Internautów powinien zostać…

Na pewno nie Donald Tusk, który wycofał się z kandydowania na prezydenta. Kto zatem powinien zająć jego miejsce w walce z innymi kandydatami? Według Internautów - Radosław Sikorski.

Pytanie, które od kilku dni zadają sobie wszyscy w świecie polityki, zadano również nam – Internautom. Serwis Money.pl przeprowadził sondaż, z którego wynika, że rezygnacja premiera Donalda Tuska ze startu w wyścigu o prezydencki fotel, nie zaszkodziła zbytnio Platformie Obywatelskiej. Ponad połowa Internautów chętnie widziałaby jakiegoś kandydata PO na stanowisku prezydenta. Największe szanse użytkownicy dają Radosławowi Sikorskiemu – na obecnego Ministra Spraw Zagranicznych głosowałoby 40 procent respondentów, podczas gdy Marszałek Sejmu RP – Bronisław Komorowski – mógłby liczyć na 26,5 procenta poparcia.

Co ciekawe, obecny Prezydent RP – Lech Kaczyński – cieszy się zaledwie 14-procentowym poparciem. Niezły wynik zanotował natomiast Andrzej Olechowski, którego obecność w Internecie zaczyna powoli procentować.

Nowego Prezydenta RP poznamy najpóźniej 3 października. Pełne wyniki przeprowadzonego sondażu znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.