Problemy z kartami graficznymi HD 5700 i 5800

AMD potwierdza występowanie kłopotów z kartami graficznymi serii Radeon HD 5700 oraz 5800. Użytkownicy zgłaszają szare lub kolorowe linie na ekranach, lub po prostu zawieszanie się.

Od początku zeszłego tygodnia użytkownicy kart graficznych serii Radeon HD 5700 i HD 5800 skarżyli się na pojawiające się szare lub kolorowe linie na ekranach, lub na zawieszający się obraz podczas oglądania filmów, grania w gry, a nawet podczas gdy komputer był zupełnie nieużywany. Po zatelefonowaniu do obsługi technicznej, zostali powiadomieni, że problemy są spowodowane aktualizacją systemu Windows 7. Technicy ATI najczęściej proponowali jeszcze raz zainstalować sterowniki do kart graficznych. W opublikowanym oświadczeniu ATI Catalyst 10.1 czytamy jednak, że problem dotyczy wszystkich wersji systemu Windows, a nie tylko tej najnowszej.

Rzecznik prasowy AMD, Dave Erskine, oficjalnie poinformował, że tylko nieliczne egzemplarze kart graficznych sprawiają problemy, a zespół już pracuje nad ich usunięciem – co nastąpi prawdopodobnie za sprawą aktualizacji sterowników.

Przy okazji, zobaczcie nasz ranking graficznych, w którym królują karty AMD!

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.