System Chrome OS zawita na netbookach Samsunga

Samsung przygotowuje netbooka z systemem Chrome OS

Samsung potwierdza, że jest w trakcie prac nad nowym netbookiem z systemem Google Chrome OS. Maszyna ma posiadać łączność 3G i pracować przez 12 godzin po jednym ładowaniu.

Australijski oddział koreańskiego producenta potwierdził, że w laboratoriach firmy trwają prace nad nowym netbookiem, który sprzedawany będzie z open-source’owym systemem operacyjnym Google Chrome OS. Maszyna ma posiadać 10,1-calowy ekran z podświetleniem diodami LED, 2 GB pamięci RAM w standardzie, łączność WiFi oraz 3G, a także co najmniej 64-gigabajtowy napęd SSD lub dysk twardy o znacznie większej pojemności. Bateria natomiast ma pozwolić na maksymalnie 12 godzin ciągłej pracy. Nie udało się jednak potwierdzić, na jakim procesorze oparty będzie nowy netbook Samsunga, jednak według najnowszych, nieoficjalnych doniesień, najprawdopodobniej będzie to układ firmy Qualcomm – jedno albo dwurdzeniowy Snapdragon z zegarem 1,5 lub 1,3 GHz.

Na więcej szczegółów musimy jednak zaczekać.

Tymczasem sprawdźcie nasz ranking netbooków!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.