Stallman: 4 maja dniem przeciwko zabezpieczeniom DRM

Założyciel Free Software Foundation chce, by 4 maja był dniem, w którym ze szczególnym naciskiem należy poinformować o zagrożeniach, jakie niesie mechanizm DRM.

Richard Stallman uważa, że DRM, czyli jeden z mechanizmów zabezpieczania treści chronionych prawnie przed kopiowaniem, godzi w prawa do wolności użytkowników cyfrowych mediów. Stallmanowi nie podoba się fakt, że DRM wymaga posiadania dodatkowego oprogramowania o funkcjonalności utajnionej przed użytkownikiem, a także nie pozwala korzystać w pełni z posiadanych mediów.

Dlatego też 4 maja został nazwany przez Stallmana Dniem Przeciw DRM – właśnie tego dnia uruchomi wraz z zaprzyjaźnionymi fundacjami i grupami akcję, która ma uświadomić wszystkim o zagrożeniach, jakie niosą te zabezpieczenia antypirackie. O szczegółach akcji Free Software Foundation będzie informować na bieżąco. My też.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.