Świeże informacje o sklepie muzycznym Ubuntu

Canonical przekazał dalsze informacje o swoim sklepie muzycznym, który zadebiutuje wraz z premierą systemu operacyjnego Ubuntu 10.04.

Ubuntu One Music Store ma być konkurentem dla takich gigantów, jak Nokia Music czy Apple iTunes. Sklep będzie współpracował z inną witryną e-handlową o nazwie 7digital i właśnie od niej czerpał muzyczne zasoby. Pliki udostępnione w sklepie nie będą zabezpieczone mechanizmami DRM i będą wystawione w jakości MP3 256 bkbs. Plik po zakupie będzie można trzykrotnie pobrać z witryny, w razie przypadkowego wykasowania. Jeżeli internauta zdecyduje się zsynchronizować Ubuntu Music Store z usługą Ubuntu One, zakupiona muzyka będzie przechowywana w chmurze.

Ubuntu One Music Store będzie zintegrowane z odtwarzaczem muzycznym Rhythmbox. Jego specyfikacja będzie otwarta, więc twórcy innych odtwarzaczy będą również mogli, wedle życzenia, dodać sklep Canonical do swojego playera.

Ubuntu One Music Store będzie dostępne w momencie premiery linuksowego systemu Ubuntu 10.04.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.