Syabas Popcorn Hour C-200

archiwum
Wyjątkowo duży odtwarzacz o rozmiarach wysokiej klasy odtwarzaczy stacjonarnych DVD lub Blu-ray. W obudowie można umieścić dwa dyski twarde SATA, jeden 3,5", a drugi 2,5". Pierwszy z nich można zastąpić komputerową nagrywarką Blu-ray lub DVD. Do dowolnego z portów USB można podłączyć klawiaturę i

Odtwarzacz Popcorn Hour C-200 firmy Syabas odtwarza pliki multimedialne (audio, wideo i obrazy) zapisane na wewnętrznych dyskach twardych, dysku zewnętrznym albo pendrivie podłączonym do złącza USB. Można je także wyświetlać z sieci LAN albo WLAN (kartę Wi-Fi na USB trzeba dokupić osobno).

W sporych rozmiarów obudowie można umieścić dwa dyski SATA (jeden 3,5″ i jeden 2,5″) lub komputerową nagrywarkę Blu-ray i jeden dysk 2,5″. Wśród złączy znajduje się m.in. wyjście HDMI 1.3a (maksymalna rozdzielczość to 1080p), wyjście komponentowe i wyjście kompozytowe wraz z odpowiadającymi mu wyjściami audio (stereo). Do sterowania urządzeniem służy dobrze wykonany, wygodny pilot na fale radiowe z sensownie rozmieszczonymi, podświetlanymi klawiszami.

Do dowolnego ze złącz USB można podłączyć klawiaturę i sterować za jej pomocą odtwarzaczem. Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku. Odtwarzacz umożliwia m.in. dostęp do klipów w serwisie YouTube i wielu innych serwisach oraz zdjęć w serwisach Flickr i Picasa.

Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są szybko. Obsługiwane są napisy do filmów w formatach SRT, SSA i SUB, polskie znaki są prawidłowo wyświetlane. Dysk twardy można sformatować za pomocą menu urządzenia, nie jest do tego potrzebny komputer.

Urządzenie może pełnić funkcję serwera Samba, FTP lub UPnP. Urządzenie jest bardzo ciche z powodu braku wentylatora (słychać jedynie pracę ewentualnego dysku twardego). Przeciętny pobór mocy wynosi 16,6 W podczas wyświetlania menu i 18 W podczas odtwarzania filmu.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.